TOMMY HILFIGER

درباره برند:

Thomas Jacob Hilfiger طراح مد و فشن آمریکایی، موسس و بنیانگذار برند TOMMY HILFIGER در سال ۱۹۵۱ در المیرا نیویورک متولد شد. وی فرزند دوم از ۹ فرزند خانواده بود و از کودکی به موسیقی، ورزش و دنیای فشن علاقه مند بود. بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۹۶۹ در یک بوتیک لباس مشغول بکار شد و پس از دو سال به همراه دو دوست خود بوتیک خود را راه اندازی کرد. بعد از مدتی بدلیل علاقه بیش از حد به طراحی، در کلاسهای طراحی مد ثبت نام کرد. سپس به نیویورک نقل مکان کرد و برای چند برند از جمله کالوین کلین مشغول به طراحی شد. در سال ۱۹۷۹ شرکتی با نام Tommy Hill راه اندازی کرد و در سال ۱۹۸۱ رسما برند TOMMY HILFIGER را تاسیس کرد. در سال ۱۹۸۵ تاجری به نام Mohan Murjani (سرمایه دار انگلیسی- هندی که سرمایه گذار بسیاری از برندهای مطرح دنیا بود) که به کارهای او علاقه مند بود، ابتدا در خط تولید لباس ورزشی مردانه سرمایه گذاری کرد و سپس رسما و بطور گسترده خط تولید پوشاک مردانه و سپس پوشاک زنانه را راه اندازی کردند.

همانطور که گفته شد بدلیل علاقه تامی به ورزش و موسیقی، وی طراحی بسیاری از ورزشکاران و موزیسین های هیپ هاپ و راک و پاپ را بر عهده دارد.

در سال ۱۹۹۵ تامی با همکاری کمپانی استی لودر، خط تولید عطر و ادکلن خود را راه اندازی کرد که در سال ۱۹۹۷ و ۲۰۰۰ دو بار برنده جایزه fifi نیز شد.

ادکلن

 

عطر مردانه تامی جینز Tommy jeans perfume